Kredyt we frankach pozew


Nazwa firmy: Frankowicze.net

Adres:

Miejscowość:

Kod pocztowy: -

Telefon:

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Opis:


Osoby tracące dużo pieniędzy na kredycie wziętym we frankach szwajcarskich długo pozostawały same ze swoim problemem, ale od jakiegoś czasu zaczyna się to zmieniać. Wsparciem dla nich może być między innymi internetowy portal tematyczny, który cały poświęcony jest tej tematyce. Daje on dostęp do solidnej bazy wiedzy i może być przyczynkiem do tego, by poszkodowany człowiek zaczął walczyć z bankiem o swoje.

W jednym z artykułów portal ten wyraźnie zaznacza, że choć szanse na wygranie sądowego sporu z bankiem są obecnie dość duże (bo też sądy często przychylają się do wniosków frankowiczów), to jednak warunkiem jest wynajęcie do reprezentacji doświadczonego prawnika. Artykuł skupia się z kolei na błędach, które mogą w czasie całego procesu oraz postępowania przygotowawczego popełnić niedoświadczeni i nieobeznani w tej tematyce prawnicy.

Gdy osoba chce zaskarżyć posiadany i niekorzystny kredyt we frankach, pozew, od którego złożenia wszystko się zaczyna, musi zawierać zastrzeżenia w kierunku reprezentantów banku, którzy udzielali kredytu i przygotowywali (niekorzystną dla klienta) umowę. W tym momencie błędy mogą polegać na:

  • podawaniu kwot w niewłaściwej walucie tj. w złotych polskich zamiast we frankach szwajcarskich,
  • błędnej (zdublowanej) kwocie żądania wobec banku,
  • skupianiu się na nieistotnych dla sprawy okolicznościach (np. na średnich kursach walutowych).

O co więc powinno chodzić w pierwszej kolejności? O zaznaczenie nieprawidłowych, jednostronnych i niekorzystnych zapisów w umowie dla klienta. Najczęściej będą to jednostronne ustalania kursów walut przez bank, co właściwie przekłada się na to, iż to bank (a nie klient) decydował o kwocie udzielanego kredytu oraz o miesięcznych ratach spłaty.

Jest jeszcze jeden błąd, który może popełnić niedoświadczona kancelaria, a na błąd ten witryna frankowicze.net zwraca szczególną uwagę. Chodzi o kopiowanie strategii procesowych od większych kancelarii z wygranych przez nie procesów. Choć początkowo może się to wydawać logiczne, to jednak okazuje się zgubne. Prawnicy banków cały czas bowiem modyfikują swoje strategie działania.

Opinie o Frankowicze.net


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w okolicy