Jak przebiega skup udziałów w nieruchomościach - Zachodniopomorskie


Nazwa firmy: Profi House Invest

Adres: Reduty Ordona 56

Miejscowość: Szczecin

Kod pocztowy: 71-202

Telefon: 530377717

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Opis:


Sprzedaż dziedziczonej nieruchomości wymaga zgody wszystkich współwłaścicieli. Niestety przeprowadzenie tego rodzaju transakcji nie zawsze jest proste, co wynika z odmiennego zdania jednego lub kilku spadkobierców. W wielu przypadkach jedynym rozwiązaniem może okazać się zgłoszenie sprawy do sądu w celu spłaty przez jednego ze współwłaścicieli pozostałych osób. Co jednak w sytuacji, gdy konfliktowy właściciel nie posiada wystarczających środków na odkupienie mieszkania czy domu? Najczęściej sąd orzeknie o konieczności sprzedaży nieruchomości z udziałem komornika, co niestety przekłada się na spore obniżenie ostatecznej ceny i dodatkowe koszty - sądowe i komornicze. 

Okazuje się, że istnieje jeszcze jeden korzystny sposób na rozwiązanie tego typu sytuacji, a mianowicie skup udziałów w nieruchomościach. Na terenie Zachodniopomorskiego działa firma Profinvest, która pomaga klientom w przejściu procedury odsprzedaży posiadanych udziałów. Tego typu transakcja najczęściej jest przeprowadza, gdy klient otrzymał udziały w ramach podziału majątku po rozwodzie lub dziedziczenia czy sprawy spadkowej. Sądowa batalia może trwać nawet kilka lat i wiąże się ze sporymi kosztami. W przypadku podjęcia współpracy ze szczecińską marką pieniądze są wypłacane w przeciągu kilku dni. 

Oczywiście tego typu usługi dotyczące przejęcia części udziałów w nieruchomości są w pełni zgodne z obowiązującym prawem. Firma nie pobiera żadnych dodatkowych prowizji czy opłat. Doświadczeni pracownicy wspierają klienta na każdym etapie współpracy - od oszacowania wartości posiadanych udziałów, po przygotowanie dokumentów dla notariusza, aż po zgłoszenie wszelkich zmian związanych z prawem własności określonej nieruchomości w lokalnych urzędach.

Data dodania: 09-11-2021
Autor: Hubert Mazurek
Źródło:
https://profinvest.pl/skup-nieruchomosci-z-udzialami/


Opinie o Profi House Invest


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w okolicy