Czy jest możliwe przeprowadzenie samodzielnego rozliczenia podatku z Niemiec?


Nazwa firmy: Midas s.c. Usługi Zarządcze i Konsultingowe

Adres: Miła 4

Miejscowość: Kielce

Kod pocztowy: 25-612

Telefon: 783986995

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Opis:


Pracując za granicą przez długi czas, można nauczyć się języka oraz lokalnych zwyczajów. Nie zawsze jednak jest możliwe poznanie zasad prawnych. Nie są to kwestie stałe i mogą ulegać częstym modyfikacjom. W przypadku takich krajów, jak Niemcy czy Szwajcaria istnieje podział terytorialny na odpowiednio landy i kantony, na obszarze których istnieje osobne prawodawstwo, na przykład, jeśli chodzi o rozliczenia podatku. Jest to duże utrudnienie dla osób pracujących w różnych rejonach. Problemem jest już często samo odebranie dokumentu potwierdzającego zatrudnienie od pracodawcy. Kolejne wyzwanie to wyliczenie z podanych w nim wartości kwoty zapłaconego podatku i ewentualnego odpisu, o ile takowy przysługuje pracownikowi.

Nawet osoby przebywające za granicą od wielu lat nie polecają samodzielnego opracowywania dokumentów urzędowych, szczególnie tych składanych do urzędu skarbowego. Odradzają tego typu działania głównie z uwagi na własne doświadczenie. Wielu emigrantów pracujących w Niemczech przytacza na rozmaitych forach przykłady rozliczenia podatku we własnym zakresie. Okazuje się, że większość pracowników obcokrajowców nie uwzględnia aktualnej podstawy prawnej lub też nie ma świadomości, że należą im się dodatkowe odpisy, więc składając nieprawidłowo wypełnioną deklarację podatkową, są stratni. Na powyższych przykładach widać, że warto posłuchać porad doświadczonych osób, pracujących za granicą i nie podejmować się samodzielnego uzupełniania zeznania podatkowego. Lepszym pomysłem jest zlecenie tego rodzaju usługi profesjonalistom.

Dziś wielu Polaków pracujących za zachodnią granicą korzysta przy rozmaitych rozliczeniach lub innych kwestiach związanych z lokalną lub państwową administracją z usług specjalnych biur. Jednym z takich realizatorów, który wspomaga osoby z Polski znajdujące zatrudnienie z Niemczech, jest firma działająca pod nazwą Usługi Zarządcze i Konsultingowe ,,Midas” spółka cywilna. Proponowany przez jej pracowników zakres pomocy jest bardzo szeroki. Choć wykonywane świadczenia są płatne, to można z powodzeniem potraktować je jako inwestycję. Zlecający poszczególne usługi ma pewność, że jego sprawa jest prowadzona przez osoby z odpowiednimi kompetencjami, które zadbają o przygotowanie właściwej w danej sytuacji dokumentacji i terminowe jej wysłanie do urzędu. 

Opinie o Midas s.c. Usługi Zarządcze i Konsultingowe


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w okolicy