Prywatny odwyk dla nieletnich - który wybrać?


Nazwa firmy: Klinika dla młodzieży Oaza

Adres: Ługowiska 1

Miejscowość: Choceń

Kod pocztowy: 87-850

Telefon: 725 18 70 70

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Opis:


Obecnie młode osoby zmagają się z przeróżnymi problemami oraz uzależnieniami. Często nastolatkowie nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że są uzależnieni od m.in. telefonu, komputera czy dopalaczy. Trzeba podkreślić, że każde uzależnienie należy traktować poważnie i odpowiednio zareagować. Na stronie terapiemlodziezy-oaza.pl zostały przedstawione liczne porady dla rodziców na temat objawów uzależnienia. Poprzez przedstawione wskazówki opiekunowie mogą sprawdzić czy ich dziecko zmaga się z jakimś uzależnieniem. Zazwyczaj zauważalna jest zmiana zachowania u nieletniego oraz odcięcie się od pozostałych członków rodziny. W przypadku zażywania narkotyków, w tym także dopalaczy skutki mogą być nieodwracalne.

Czym kierować się przy wyborze ośrodka odwykowego?

Rodzice nie zawsze wiedzą, gdzie zwrócić się o pomoc. Niestety w przypadku uzależnienia od narkotyków konieczny może okazać się odwyk w zamkniętym ośrodku. Taka terapia polega przede wszystkim na odcięciu małoletniego od jakichkolwiek środków psychotropowych oraz przeprowadzeniu detoksykacji przez lekarza. Kluczowe jest, aby zweryfikować opinie na temat metod wykorzystywanych przez terapeutów oraz sprawdzić skuteczność prowadzonych zajęć. Obecnie w internecie można znaleźć wszelkie potrzebne informacje.

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego działa prywatny odwyk dla nieletnich, w którym pracują doświadczeni i wykształceni terapeuci. Podopieczni mają zapewniony pełen komfort oraz bezpieczeństwo podczas pobytu w ośrodku. Terapia odbywa się stacjonarnie i trwa kilkanaście tygodni z możliwością wydłużenia pobytu. Oczywiście nastolatkowie mogą otrzymać przepustki i wrócić do rodziny na przykład na weekend. Wszystko jest zależne od stopnia uzależnienia oraz wyników przeprowadzanej terapii. Co ważne, poza samym uzależnionym, opieką terapeutyczną objęci są także pozostali członkowie rodziny, w tym głównie rodzice. To niezwykle istotne, aby opiekunowie wiedzieli jak reagować w razie nawrotów uzależnienia czy też gorszego samopoczucia u dziecka. Wsparcie i bezwarunkowa miłość to tak naprawdę klucz do skuteczności terapii. Oczywiście równie ważne jest same podejście małoletniego, który musi chcieć wyjść z nałogu i zmienić dotychczasowe życie. Tylko wtedy odwyk może przynieść zamierzony efekt. Terapia jest skierowana do osób od 14-roku życia. 

Data dodania: 19-11-2021
Autor: Laura Nowakowska
Źródło:
https://www.terapiemlodziezy-oaza.pl/


Opinie o Klinika dla młodzieży Oaza


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w okolicy