Sztukateria bonie - najważniejsze informacje


Nazwa firmy: CP PARTNER

Adres: Polna 15

Miejscowość: Kiekrz

Kod pocztowy: 62-090

Telefon: 691 764 212

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Opis:


Elewacja domu jest niejako wizytówką mieszkańców, dlatego powinna prezentować się jak najlepiej. Estetyczne wykończenia zwracają na siebie uwagę i wpływają na wygląd całego obiektu. Składają się na nie między innymi bonie. Tego typu sztukateria znana jest nie od dziś i sprawia, że budynki nabierają jedynego w swoim rodzaju charakteru. Składają się na nie żłobienia tworzone w fasadach muru oraz w okolicy drzwi wejściowych i okien. Zazwyczaj przyjmują postać prostokątnych pasów, formowanych w tynku.

Szeroki wybór sztukaterii znajduje się na stronie cppartner.com. Prowadzi ją przedsiębiorstwo współpracujące z właścicielami jednorodzinnych domów oraz obiektów publicznych. Proponowane bonie wpływają na prezencję obiektów, a niekiedy ich funkcjonalność. Mogą być wykorzystywane na niektórych fragmentach ścian lub całej elewacji. Są one nabywane nie tylko ze względów estetycznych, ale i praktycznych, ponieważ zapewniają ochronę dla zewnętrznych struktur. Wykazują odporność na działanie czynników pogodowych, takich jak silne promieniowanie słoneczne, ujemne temperatury czy opady atmosferyczne.

Opisywane elementy nie niszczą się na skutek ognia, a utrzymanie ich w czystości nie sprawia problemów. Można z nich tworzyć ciekawe kompozycje, a wszystko to niewielkim kosztem. Żłobienia prezentują się najlepiej na większych powierzchniach, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by tworzyć je na mniejszych płaszczyznach, przykładowo w wykuszu, na narożnikach lub w okolicy wejścia.

W przeszłości bonie były produkowane głównie z tynku wapiennego. Natomiast dziś tworzy się je głównie ze styropianu, płyt z wełny mineralnej lub polistyrenu, którego grubość wynosi co najmniej 3 centymetry. Są one przyklejane do warstwy nośnej ściany i pokrywane cienką warstwą tynku, dzięki czemu nie obciążają konstrukcji budynku. Bonie należy montować w temperaturze nieprzekraczającej 30 stopni Celsjusza. Występują one w wielu kształtach i odcieniach kolorystycznych, co ułatwia dopasowanie ich do stylistyki obiektu.

Data dodania: 26-08-2022
Autor: Melania Grabowska
Źródło:
http://cppartner.com/elewacje/bonie-elewacyjne/


Opinie o CP PARTNER


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w okolicy