Kredyty frankowe - czy ugody z bankami mają sens?


Nazwa firmy: Franknews.pl

Adres:

Miejscowość:

Kod pocztowy: -

Telefon:

Oceń firmę (0 z 0 głosów)




Opis:


Frankowicze wygrywają coraz więcej spraw w sądach, które uznają, że umowy podpisywane w zakresie przyznawania kredytów we frankach szwajcarskich były niezgodne z prawem. Dlatego między innymi eksperci zajmujący się na co dzień bankowością zachęcają konsumentów do tego, aby walczyli o swoje prawa na wokandzie sądowej i nie decydowali się na ugody proponowane przez instytucje bankowe. Mogą bowiem wywalczyć dla siebie lepsze warunki, gdy zdecydują się na to, aby pójść do sądu. 

Kredyty frankowe, a dokładniej ugody podpisywane w ich obrębie, mają być korzystne dla kredytobiorców, aczkolwiek jeśli ktoś nie jest do końca zorientowany w kwestiach finansowych i gospodarczych, to lepiej, żeby bez konsultacji z ekspertem nie podejmował wiążącej decyzji w tym zakresie. Warto na przykład sprawdzić stronę franknews.pl, na której umieszczone są merytoryczne artykuły dotyczące tego, jak postępować, kiedy przedstawiciel banku zaproponuje ugodę.

Specjaliści zwracają uwagę na to, że podpisanie ugody nie jest opłacalne, ponieważ sprawy w sądzie nie toczą się długo i nie trzeba przez dłuższy czas oczekiwać na uprawomocniony wyrok. Konsumenci, którzy zapoznają się z przykładami już wygranych postępowań sądowych, korzystnych dla kredytobiorców, będą przekonani do tego rozwiązania. Zobaczą, że o ile na początku batalia z bankiem wydaje im się trudna do wygrania, to jej wynik wcale nie jest przesądzony. Umowy podpisywane kilka lat temu są niezgodne z prawem i dlatego sądy rozpatrują pozwy z korzyścią dla konsumentów. 

Kiedy bank proponuje ugodę, nie należy jej przyjmować bez wcześniejszego rozeznania w sytuacji na rynku finansowym. Jeżeli dodatkowo konsument zapozna się z historią osób, które na takie zobowiązania finansowe również się zdecydowały i wygrały sprawę w sądzie, poczuje się o wiele lepiej. Ugody oferowane przez banki są tylko pozornie korzystne. De facto nie różnią się one niczym od zawiłych umów, jakie konsumenci podpisywali w chwili powzięcia zobowiązania finansowego w oddziale bankowym. 

Opinie o Franknews.pl


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!



Firmy w okolicy