Centrum Together-Razem - wszechstronna pomoc dla polskich imigrantów w Irlandii


Nazwa firmy: Together-Razem Centre

Adres: Kilnap Business & Technology Park 2a

Miejscowość: Cork

Kod pocztowy: 2A-

Telefon:

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Opis:


Choć obecnie wiele mówi się na temat globalizacji i wiele osób faktycznie czuje się kosmopolitami, czyli obywatelami całego świata, łatwo przekonać się, że przebywanie na emigracji, dłuższy czy krótszy czas, wcale nie jest proste. Chodzi tu nie tylko o tęsknotę za krajem i bliskimi. Trzeba odnaleźć się w nowym miejscu, często odmiennym kulturowo, a na pewno socjalnie czy prawnie, a przede wszystkim poradzić sobie z lokalnym językiem.

Wielu Polaków ma ten problem, czemu trudno się dziwić. Nie wszyscy są tak samo obyci w świecie, nie wszyscy też znają języki obce czy mają łatwość ich poznawania. Choć przy tym mawia się, że najlepiej jest uczyć się obcej mowy, mieszkając w miejscu, gdzie jest ona używana, nie zawsze jest to takie proste, dlatego, że osoby nieznające na przykład angielskiego czują barierę językową. Nieraz nawet znając podstawy nie używa się ich ze względu na blokadę czy obawę przed popełnianiem błędów.

Takie problemy wśród Polaków mieszkających w Irlandii są częste, dlatego, w celu wspierania imigrantów, powstała organizacja Centrum Together-Razem. Oczywiście nie skupia się ona tylko na języku, gdyż problemów i wyzwań jest znacznie więcej. Są one związane na przykład z kwestiami socjalnymi czy prawnymi. Podmiot oferuje zatem na przykład pomoc przy pozyskiwaniu zasiłków (co jest niezwykle ważne, gdyż takie wsparcie od państwa, udzielane także imigrantom, jest wysokie, stanowi zatem istotne źródło dochodów), a także podczas zakupu nieruchomości czy nawet wynajmowania mieszkania - chodzi tu głównie o pomoc prawną. Jest ona udzielana przez osoby doskonale znające irlandzkie prawo, w obecności tłumacza, nikt nie musi zatem obawiać się, że czegoś nie zrozumie, czy to zawiłości prawnych, czy specjalistycznego słownictwa.

Ważnym elementem działalności organizacji jest też, jak można się przekonać, odwiedzając stronę together-razem.org, prowadzenie polskiej szkoły oraz promowanie kultury, na przykład poprzez obchodzenie świąt narodowych. Organizacja mocno do tego zachęca, co ma podtrzymać w polskich imigrantach poczucie przynależności do narodu.

Data dodania: 25-12-2022
Autor: Melania Grabowska
Źródło:
https://together-razem.org/pl/


Opinie o Together-Razem Centre


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w okolicy