Badania użyteczności strony internetowej - jak je przeprowadzić?


Nazwa firmy: Grupa TENSE Polska sp. z o.o. sp. k.

Adres: Wolsztyńska 5

Miejscowość: Poznań

Kod pocztowy: 60-361

Telefon: 61 866 77 27

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Opis:


Tworzenie stron internetowych to dzisiaj nieodłączny element prowadzenia działalności w sieci. Wraz z upowszechnieniem się internetu, każda firma, instytucja czy organizacja potrzebuje atrakcyjnej i funkcjonalnej strony, która przyciągnie uwagę odwiedzających i zapewni im pozytywne doświadczenie użytkowania. Aby stworzyć taką stronę, ważne jest przeprowadzenie badań użyteczności. W tym artykule pokażemy, jak przeprowadzić takie badania, aby dostosować stronę do potrzeb odwiedzających.

1. Określenie celu badania
Przed przystąpieniem do badań, konieczne jest określenie celu, jaki chcemy osiągnąć. Czy chcemy poprawić nawigację na stronie? Czy celem jest zwiększenie konwersji czy też poprawa wyglądu strony? Określenie celu pozwoli nam skupić się na odpowiednich aspektach badania.

2. Wybór grupy docelowej
Kolejnym krokiem jest wybór grupy docelowej, czyli osób, które będą uczestniczyć w badaniu. Ważne jest dobranie osób, które stanowią reprezentatywną próbę naszych potencjalnych użytkowników. Możemy skorzystać z narzędzi do tworzenia ankiet online, które pozwolą nam dotrzeć do różnych grup wiekowych i zawodowych.

3. Przygotowanie testów i scenariuszy
Następnie należy przygotować testy i scenariusze, które pozwolą nam ocenić użyteczność strony. Testy mogą być przeprowadzane na żywo z udziałem użytkowników bądź w formie testów online. Scenariusze powinny odzwierciedlać konkretne działania, jakie użytkownicy wykonują na stronie.

4. Przeprowadzenie badania
Teraz przyszedł czas na przeprowadzenie badania. Jeśli wybraliśmy testy online, możemy umieścić je na stronie internetowej, aby użytkownicy mogli je wykonać w dogodnym dla siebie czasie. Jeśli zdecydowaliśmy się na badanie na żywo, możemy poprosić użytkowników o przyjście do naszej firmy lub przeprowadzić badanie zdalnie za pomocą specjalistycznego oprogramowania.

5. Analiza wyników
Po zakończeniu badań, przechodzimy do analizy zebranych wyników. Warto zebrać opinie od użytkowników i porównać je z naszymi celami badawczymi. Możemy również skorzystać z narzędzi analitycznych, takich jak Google Analytics, aby zbadać zachowanie użytkowników na naszej stronie.

6. Wnioski i działania naprawcze
Na podstawie analizy wyników, powinniśmy wyciągnąć wnioski i podejmować działania naprawcze. Może okazać się, że konieczne będzie wprowadzenie zmian w nawigacji, układzie strony czy też dodanie istotnych informacji dla użytkowników.

Podsumowanie
Przeprowadzenie badań użyteczności strony internetowej jest niezwykle istotne dla zapewnienia użytkownikom pozytywnego doświadczenia i zwiększenia konwersji. Poprzez określenie celu, wybór reprezentatywnej grupy docelowej, przygotowanie odpowiednich testów i przeprowadzenie badania, możemy poznać opinie i potrzeby naszych użytkowników. Analiza wyników pozwoli nam wprowadzić istotne zmiany, aby nasza strona była atrakcyjna i funkcjonalna. Pamiętajmy, że badania użyteczności to proces ciągły, który powinien być realizowany na bieżąco, aby utrzymać stronę na najwyższym poziomie.

Opinie o Grupa TENSE Polska sp. z o.o. sp. k.


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w okolicy