Ocena ryzyka zawodowego dla kucharza – co warto wiedzieć?


Nazwa firmy: PPHU "BU-MOR"

Adres: Zagrodowa 67

Miejscowość: Oświęcim

Kod pocztowy: 32-600

Telefon: 507 022 814

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Opis:


Każdy pracodawca ma obowiązek zapewnić osobom zatrudnionym w firmie bezpieczne warunki pracy oraz wszelkie niezbędne narzędzia do wykonywania codziennych obowiązków. Ponadto przed przyjęciem pracownika powinno się go skierować na badania profilaktyczne. Aby przedsiębiorca wiedział, jakie zabezpieczenia są konieczne na stanowisku kucharza, należy przygotować ocenę ryzyka zawodowego. Co warto wiedzieć na ten temat?

Na samym początku należy zaznaczyć, że dokładny zakres obowiązków kucharza może się różnić w zależności od tego, w jakim miejscu pracuje. Jednak istnieją pewne podstawowego zagrożenia, z którymi spotyka się każdy zatrudniony. Wśród nich należy wyróżnić posługiwanie się ostrymi narzędziami oraz urządzeniami gazowymi i elektrycznymi (maszyny do mycia naczyń, kuchenki, grille). Pracownik może być narażony również na upadek, poślizgnięcie się, poparzenie, uderzenie przez spadające przedmioty. Poza tym w kuchni może wybuchnąć pożar. Innym szkodliwym czynnikiem jest nieprzyjemny mikroklimat czy uciążliwy hałas. Karta ryzyka zawodowego zawiera informacje na temat środków profilaktycznych, zasad mających na celu maksymalne ograniczenie występowania sytuacji zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu ludzi.

Ten dokument powinni posiadać właściciele wszelkiego typu obiektów gastronomicznych, np. restauracji (również hotelowych), kawiarni, zajazdów, barów. Warto dodać, że osoba na stanowisku kucharza musi wykonać także wstępne badania lekarskie oraz badania na nosicielstwo chorób zakaźnych. Poza tym pracodawca może wymagać dodatkowych kwalifikacji.

Ocena ryzyka zawodowego dla kucharza jest przygotowywana przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów pracujących dla firmy BU-MOR. Przedsiębiorstwo działa w branży od lat i cieszy się dobrą opinią oraz zaufaniem klientów. Fachowcy dobrze znajdą aktualne przepisy prawa krajowego, więc zleceniodawca może mieć pewność, że dokument zostanie poprawnie przygotowany. Podmiot zajmuje się także analizą ryzyka dla innych zawodów. Warto zapoznać się z całą ofertą. Zlecenia są zawsze realizowane terminowo. Szczegółowe informacje na temat świadczonych usług oraz dane kontaktowe znajdują się na stronie internetowej.

Warto zawsze korzystać z usług profesjonalistów. Specjalista odpowie na wszystkie pytania, pomoże w wyborze najlepszego rozwiązania.

Opinie o PPHU "BU-MOR"


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w okolicy