Protetyka dentystyczna w Gdańsku!


Nazwa firmy: DentiCo

Adres: Kołobrzeska 5

Miejscowość: Gdańsk

Kod pocztowy: 80-390

Telefon: +48 58 557 77 77

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Opis:


Odtwarzanie właściwej funkcji i estetyki uzębienia stanowi niezbędny element w zachowaniu ogólnego zdrowia i dobrostanu człowieka. Protetyka zębowa realizuje właśnie to zadanie w przypadku pacjentów, którzy stracili lub uszkodzili zęby. Jest to dziedzina, która  przyczynia się do poprawy jakości życia pacjentów, umożliwiając im odzyskanie pełnej sprawności uzębienia oraz pewności siebie wynikającej ze zdrowego uśmiechu. Zróżnicowanie dostępnych rozwiązań protetycznych pozwala na dobranie optymalnej metody leczenia, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i oczekiwania każdej osoby.

Możliwe  rozwiązania z zakresu protetyki

Wśród dostępnych opcji protetycznych wyróżnia się protezy akrylowe, zarówno całkowite, jak i częściowe, które mogą być częściowo refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Ceny za te rozwiązania na rynku prywatnym wahają się od 500 do 1200 zł, oferując dostępność dla szerszego grona pacjentów. Alternatywą jaką oferuje protetyka są protezy szkieletowe, oparte nie na błonie śluzowej, lecz na zębach. Rozwiązania to zapewnia większą stabilność konstrukcji. Ich koszt, zaczynający się od 1200 zł,  co odzwierciedla zastosowanie nowoczesnych materiałów i bardziej skomplikowaną technikę wykonania.

Z czego mogą być wykonane protezy? 

Nowoczesne materiały, takie jak acetal, acron czy nylon, znacząco podnoszą komfort pacjentów, zapewniając lekkie i trwałe rozwiązania, które nie niszczą szkliwa ani błony śluzowej. Choć często nie są one dostępne w ramach NFZ, ich rosnąca popularność świadczy o zainteresowaniu pacjentów nowoczesnymi metodami leczenia w zakresie protetyki. Korony protetyczne i implanty zębowe, uznawane za najdoskonalsze stałe uzupełnienie, również stanowią istotny element oferty protetycznej, choć wymagają większych nakładów finansowych.

Pacjenci z Gdańska i okolic w klinice Dentico mogą umówić się na konsultacje protetyczne. W czasie wizyty omówione zostaną możliwe rozwiązania zależne m.in. od stanu zdrowia, oczekiwań estetycznych oraz możliwości finansowych. Warto pamiętać, że protetyka wymaga indywidualnego podejścia i szczegółowej diagnostyki.

Opinie o DentiCo


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w okolicy