Domy w technologii szkieletowej


Nazwa firmy: Ratajewski Domy Szkieletowe

Adres: Poniatowskiego 21

Miejscowość: Rydzyna

Kod pocztowy: 64-130

Telefon: +48 694 079 562

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Opis:


Drewniane domy w Polsce nie kojarzą się z budownictwem całorocznym, a raczej bardziej z domkami letniskowymi. Może pora już zmienić to myślenie i udowodnić sobie, że domy szkieletowe mogą być naprawdę trwałymi i przyjemnymi do mieszkania domami całorocznymi? Domy w technologii szkieletowej to nie wcale nowoczesność, lecz po prostu praktyczność.

Dlaczego warto budować w technologii szkieletowej?

Budowa domu wiąże się z ogromnym zobowiązaniem. Często jest to budowa na kredyt, który może być spłacane przez kolejne 20 – 30 lat. Dlatego oczywiste jest, że każdy chce być pewien swojej decyzji i tego, czy na pewno wybrał odpowiednią technologię, czy czasem nie przepłacił i czy dom posłuży mu przynajmniej do końca życia.

Dlatego też przed decyzją o tym, w jakiej technologii wybudować dom, warto zapoznać się z zaletami każdej z nich. Domy w technologii szkieletowej mają wiele zalet i choć niektórzy dopiero je poznają, to być może już teraz warto podjąć decyzję, że to jest właśnie to.

Pierwszą z nich jest fakt, że budowa taka trwa wyjątkowo krótko. Większość domów murowanych potrzebuje przynajmniej roku pracy, by zostały wykończone w dobrym standardzie. Jeśli chodzi o domy w technologii szkieletowej, to całość prac może trwać nawet do trzech razy krócej. Do tego nieważna jest pogoda i budować można nawet zimą, ponieważ jedyny etap, jaki może się przeciągnąć z prac mokrych, to stawianie fundamentów.

Wśród zalet na pewno warto zwrócić również uwagę na mikroklimat, jaki tworzy taki dom. Nie chodzi tu tylko o nastrój, lecz również to, jak drewno przyzwyczaja się do środowiska wokół i jak samo w sobie potrafi stworzyć dobre warunki w pomieszczeniach. Jeśli ktoś chciałby nieco więcej dowiedzieć się na temat zalet budowy domów  w technologii szkieletowej, warto zgłosić się do takiej firmy, jak Ratajewski Domy Szkieletowe, gdzie takimi konstrukcjami zajmuje się na co dzień.

Wybierz dobrze

Budując dom w technologii szkieletowej warto zapamiętać tylko, by postawić na odpowiednich fachowców. Drewno to materiał, który wymaga szczególnej uwagi, umiejętności precyzji, a więc dom będzie sprawdzał się w 100% tylko wtedy, gdy zostanie odpowiednio wykonany.

Data dodania: 26-01-2020
Autor: Piotr Sawicki
Źródło:
https://ratajewski.com/www/technologia/


Opinie o Ratajewski Domy Szkieletowe


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w okolicy