Densytometria Gdańsk cena | http://dobradiagnostyka.com.pl/


Nazwa firmy: DOBRA DIAGNOSTYKA Sp. z o. o.

Adres: Armii Krajowej 44

Miejscowość: Gdynia

Kod pocztowy: 81-366

Telefon: 570-040-055

Oceń firmę (0 z 0 głosów)
Opis:


Wiele kobiet w okresie menopauzy zaczyna cierpieć na różnego rodzaju dolegliwości także ze strony układu kostno-stawowego. Zdarza się też, że nawet niegroźnie wyglądający upadek doprowadza do złamania kości. Dlatego zawsze lepiej zapobiegać takim sytuacjom, a pomóc w tym może wykonanie badania gęstości kości. Dzięki niemu w porę można zadziałać, aby nie doszło do osteoporozy, która w starszym wieku może być naprawdę groźna. 

Badanie gęstości kości to badanie specjalistyczne wykonywane na różnych aparatach, które działają mniej więcej podobnie jak aparat rentgenowski, z tym że dawka promieniowania jest na ogół niewielka i nieodczuwalna przez pacjenta. Jest to badanie zupełnie nieinwazyjne i może być wykonane u pacjenta w każdym wieku bez najmniejszego przygotowania, a jego prawidłowa nazwa to densytometria. W Gdańsku cena za takie badanie wykonane na przykład w ośrodku Dobra Diagnostyka zależy przede wszystkim od obszaru, jaki jest badany. Dokładny i przejrzysty cennik można poznać, odwiedzając stronę przychodni.

Ośrodek ten dysponuje jednym z najnowocześniejszych aparatów diagnostycznych do badania densytometrycznego, który analizuje skład i masę tkanki kostnej, a także wykonuje pełną analizę masy ciała, w tym płynów, tkanki tłuszczowej i masy mięśniowej. Densytometria jest podstawowym badaniem w diagnozowaniu osteoporozy i jest zwykle zlecana, kiedy chce się na przykład określić skuteczność podjętego leczenia lub oszacować ryzyko złamań zwłaszcza w wieku starszym, ale nie tylko, gdyż, jak się okazuje, na osteoporozę zaczynają chorować nawet bardzo młode osoby.

Wspomniany wcześniej aparat wykorzystywany do tego badania to zbudowany w specjalistycznej technologii Digital Fast Beam o nazwie Stratos wykonujący badania w wysokiej rozdzielczości i w technologii 3D, dzięki czemu jest ono niezwykle precyzyjne. Wskazaniami do jego przeprowadzenia poza profilaktyką mogą też być:

  • dieta odchudzająca,
  • zaburzenia wchłaniania,
  • otyłość, wyniszczenie lub głodzenie,
  • zaburzenia hormonalne.

Do jego wykonania mają także wskazania sportowcy, aby skontrolować przyrost tkanki mięśniowej czy ubytek tkanki tłuszczowej. W zasadzie każdy pragnący zadbać o zdrowie może poddać się badaniu.

Opinie o DOBRA DIAGNOSTYKA Sp. z o. o.


Brak komentarzy! Bądź pierwszy!Firmy w okolicy